W dniu 28 września 2023 r. w świetlicy OSP w Kamionie Gmina Puszcza Mariańska odbył się warsztat florystyczny „Las w słoiku”,  w ramach projektu „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD”.

Warsztaty prowadziła Pani Anna Komora z firmy SToGlarnia.

Uczestnicy warsztatów stworzyli piękne, bardzo oryginalne miniaturowe dekoracje w szkle. Osoby biorące udział w warsztatach zyskały nie tylko nową umiejętność ale przede wszystkim dużo frajdy, kontakt z naturą, dużo przydatnej wiedzy i nowego, zielonego domownika na lata. Jak to powiedziała prowadząca warsztaty „Las w szkle to jak nowy członek rodziny. Trzeba o niego dbać, kochać i pielęgnować, a odwdzięczy się pięknem i wspaniałym nastrojem”. I na to liczymy.

Celem warsztatów była aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” i stworzenie możliwości do odkrywania nowych pasji.

Operacja własna „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.