W dniu 16 września w świetlicy OSP w Olszowej Woli Gmina Sadkowice i 23 września 2023 r. świetlicy OSP w Jeruzalu Gmina Kowiesy odbyły się warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach – Carving, w ramach projektu „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD”.

Warsztaty prowadziła Pani Elżbieta Krysiak z firmy Impresja Smaku.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się tajskim stylem Carvingu, który cechuje się lekkością wzorów, przeważają w nim motywy kwiatowe oraz łączenie kompozycji z wyrzeźbionych owoców i warzyw. Rzeźbienie wymaga dużo cierpliwości i wyczucia oraz treningu aby wzory były precyzyjne i delikatne. Każdy uczestnik warsztatu stworzył kompozycję z wyrzeźbionego arbuza, ozdobionego szyszkami z papryczek i marchewek, różami z cukinii lub marchewek, kwiatami z cebuli lub szyszkami z marchewek Dzięki instrukcjom prowadzącej powstały piękne rzeźby, a zdobyte umiejętności będzie można wykorzystać podczas okolicznościowych imprez i zachwycić nimi gości.

Celem warsztatów była aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” i odkrywanie nowych pasji.

Operacja własna „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.