W dniu 16 maja 2024 r. trzydzieści kobiet z Krainy Rawki wzięło udziału w wydarzeniu kulturalno-integracyjnym w ramach projektu pt. „MOC KOBIET - wydarzenia integrujące mieszkanki obszaru LGD Kraina Rawki”.

Panie w ramach tego wydarzenia odwiedziły Muzeum Warszawskiej Pragi i obejrzały wystawę tematyczną „Prawobrzeżne”. Przewodniczka Pani Monika opowiedziała nam historie dziewięciu wyjątkowych kobiet, które zawsze szły własną drogą i na różnych etapach swojego życie były związane z prawobrzeżną Warszawą. Były to historie, które inspiruję i zadziwiają, ale także wzruszają.

Następnie razem z Przewodniczką Panią Natalią udaliśmy się na spacer po Pradze. Przeszliśmy alejkami Bazaru Różyckiego, gdzie nowe stoiska mieszają się ze starymi straganami, poznaliśmy ciekawe historie i wspomnienia ludzi związane z tym miejscem. Przeszliśmy ulicą Brzeską i Ząbkowską do Katedry św. Floriana i św. Michała Archanioła, a następnie do pomnika Kapeli Czerniakowskiej i dawnego wybiegu dla misiów. Spacer zakończył się przy Katedrze metropolitalnej pod wezwaniem Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny.

Po spacerze uczestniczki udały się do restauracji La Cedre, gdzie miały okazje spróbować nowych smaków kuchni libańskiej. Wśród serwowanych potraw był Tabbouleh - narodowa sałatka libańska z natką pietruszki, Rakaik – ciasto francuskie nadziewane serem, czy też Fatayer – pierogi nadziewane szpinakiem i orzeszkami pini.

Po pysznym obiedzie Panie udały się do OCH-Teatru, na sztukę pt. „Osiem Kobiet” w reżyserii Adama Sajnuka. Spektakl z gwiazdorską obsadą, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie, z komedią i melodramatem, a przede wszystkim jest, opowieścią o różnych typach, wymiarach i tajemnicach kobiecości. Było to bardzo ciekawe i odprężające doświadczenie.

Dzięki temu wyjazdowi uczestniczki miały szansę oderwać się od codziennych zajęć, spędzić czas w kobiecym gronie i spojrzeć na świat oczami innych kobiet.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.