Serdecznie zapraszamy na wydarzenie rozwojowe „MOC KOBIET - Babki w Babsku”!

To jednodniowe wydarzenie, podczas którego odbędą się: wykład motywacyjny i 4 warsztaty.

Zapraszamy kobiety, liderki lokalnych społeczności, kobiety działające w grupach sformalizowanych i grupach nieformalnych, aktywne mieszkanki z obszaru LGD, szczególnie osoby przedsiębiorcze prowadzące własną działalność gospodarczą lub szukające możliwości uruchomienia własnej działalności zarobkowej.

Wykład motywacyjny „Jak odważnie nażywać się życiem i już nigdy nie zapomnieć o sobie?” poprowadzi Pani Marta Iwanowska-Polkowska - Psycholog, Trenerka, która towarzyszy swoim klientom w urzeczywistnianiu swojego JA, w procesie zmiany i rozwoju. Wykład rozwojowy będzie połączony z dyskusją i warsztatami, a Pani Marta będzie mówić o odważnym życiu i dbaniu o siebie. Po wykładzie będzie można zakupić książkę #nażyćsię  z autografem 🙂

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty: automasażu twarzy, jogi i oddechu, zielarskie oraz śpiewu terapeutycznego przy ognisku.

Warsztaty automasażu twarzy - Efektem regularnego masażu twarzy jest poprawa stanu naskórka, wyrównanie kolorytu, a także dotlenienie i odżywienie skóry. Masaż twarzy wpływa nie tylko na wygląd skóry, ma on także pozytywne znaczenie dla samopoczucia psychicznego. Jest to jeden ze sposobów na rozluźnienie i zmniejszenie poziomu stresu, co jest niezwykle ważne w życiu zapracowanych kobiet z obszarów wiejskich. Uczestniczki poznają technikę liftingującego automasażu twarzy. Warsztaty poprowadzi Pani Ewa Świerczyńska, która prowadzi Koki Yoga Studio w Łodzi.

Warsztaty jogi i oddechu - w trakcie warsztatu uczestniczki nauczą się rozluźniać ciało i umysł, będą potrafiły wprowadzić się w stan odprężenia i relaksu, za pomocą prostych ćwiczeń z jogi i nauki świadomego oddychania. Warsztaty poprowadzi Pani Dorota Niezabitowska-Pawlikowska -instruktorka vinyasa jogi.

Warsztaty zielarskie - warsztat będzie okazją do poznania dodatkowych technik radzenia sobie z emocjami, nerwami i stresem. Uczestniczki wykonają kadzidła na bazie lokalnych roślin, które oczyszczają przestrzeń energetyczną i wzmacniają zmysły, w tym intuicję oraz wykonają naturalny kosmetyk – ziołowy eliksir piękności. Warsztaty poprowadzi Pani Grażyna Popowska-Soszka z Galerii Rękodzieła Lawendówka.

Warsztaty śpiewu terapeutycznego - Ważnym elementem wydarzenia będzie ognisko na zakończenie spotkania połączone z warsztatami śpiewania terapeutycznego. Uczestnicy będą pracować z ciałem, oddechem, wydobywaniem z siebie dźwięków, melodii i pieśni. Spotkanie z dźwiękami może przynosić dodatkowe korzyści, jak uwalnianie nagromadzonych emocji, odczuwanie przyjemności, otwieranie też miejsc w ciele, które potrzebują naszej uwagi i rozluźniania, by osiągać spokój, wyciszenie. Warsztat poprowadzi psycholog, terapeutka Pani Katarzyna Paterek, która od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego z wykorzystaniem śpiewu.

Kiedy: 22 czerwca w godz. 10.00-21.00

Gdzie: Spichlerz Babsk (DOJAZD)

Zapisy: FORMULARZ REKRUTACYJNY

Koszt: Wydarzenie jest bezpłatne!

Więcej informacji: biuro@krainarawki.eu tel. 691 555 426

PROGRAM

10:00- 12:00 Wykład
12:10-13:40 Warsztat I
13:40-14:30 Obiad
14:35- 16:05 Warsztat II
16:20-17:50 Warsztat III
18:00-21:00 Śpiew terapeutyczny

Wydarzenie pozwoli uczestnikom na zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy, wpłynie na ich aktywizację i rozwój pasji. Stworzy się przestrzeń do nawiązania kontaktów pomiędzy mieszkankami obszarów wiejskich, co spowoduje zwiększenie aktywności społecznej mieszkanek obszaru LGD „Kraina Rawki”.

Liczba miejsc jest ograniczona - 45 uczestniczek. W przypadku większej liczby zgłoszeń LGD "Kraina Rawki" zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników biorąc pod uwagę kolejność zgłoszeń z zachowaniem proporcjonalnego udziału przedstawicieli wszystkich gmin z obszaru LGD „Kraina Rawki”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach operacji własnej pt. „MOC KOBIET –wydarzenia integrujące mieszkanki obszaru LGD” i współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Babki w Babsku (1)