Gmina Biała Rawska – gmina miejsko-wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie rawskim, dokładnie między Łodzią i Warszawą. Bliskość tych aglomeracji i doskonałe połączenie komunikacyjne to atuty sprzyjające inwestowaniu. Jest to największa zarówno pod względem powierzchni (208,41km2) jak i liczby ludności(11 600 osób) gmina członkowska LGD „Kraina Rawki”. Gmina Biała Rawska położna jest na terenach o znakomitych walorach turystyczno-krajoznawczych tj. na Nizinie Mazowieckiej nad rzeką Białką - dopływem Rawki. Zwiedzanie terenu gminy jest prawdziwą przyjemnością ze względu na czyste powietrze i wodę a piękne tereny mogą być wytchnieniem dla osób pragnących spokoju i relaksu. W Białej Rawskiej swój bieg kończy zabytkowa Rogowska Kolej Wąskotorowa.

Gmina Cielądz - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie rawskim. Gmina Cielądz ma obszar 93,88 km² i zamieszkuje ją 4072 mieszkańców. Na terenie gminy rolnictwo oparte jest na małych gospodarstwach rolnych. Rozwija się sadownictwo, ale dominującą role przejmuje produkcja warzyw.

Gmina Kowiesy - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie skierniewickim. Leży przy trasie S8, co w dużym stopniu decyduje o jej atrakcyjności inwestycyjnej. Jest jedyną z gmin członkowskich należącą do powiatu skierniewickiego. Gmina Kowiesy zajmuje powierzchnię 85,63 km² i liczy 3061 mieszkańców. Jest to gmina typowo rolnicza z dominującym sadownictwem oraz rozwijającym się warzywnictwem. Znaczna część terenu gminy Kowiesy leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, który niezmiennie zachwyca swoim pięknem. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników przyrody, długich spacerów i dla osób, które chcą wypocząć na łonie natury.

Gmina Rawa Mazowiecka - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie rawskim. Przez teren Gminy Rawa Mazowiecka przebiega wiele ważnych szlaków komunikacji samochodowej, co sprawia, że jest to obszar atrakcyjny dla inwestorów oraz sprzyja rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości. Jest to druga pod względem wielkości powierzchni (163,98 km²) jak i liczby ludności (8795 osób), gmina członkowska LGD „Kraina Rawki”. Gmina leży nad rzeką Rawką, której walory przyrodnicze sprawiły, że w 1983 roku utworzono Rezerwat Przyrody Rzeki Rawki. Przez gminę przebiega trasa zabytkowej Rogowskiej Kolei Wąskotorowej.

Miasto Rawa Mazowiecka - miasto w województwie łódzkim, siedziba powiatu rawskiego, położone nad Rawką i jej dopływem Rylką, a więc w samym sercu Polski. Dziś Rawa Mazowiecka to niespełna 20-tysięczne miasto o bogatej historii, sięgającej XI lub XII wieku. To jedno z najstarszych miast na Mazowszu, ale przynależące administracyjnie do województwa łódzkiego. Dzięki dogodnemu położeniu, między Łodzią a Warszawą, bardzo łatwo do Rawy trafić. Znajdują się tu ruiny zamku książąt mazowieckich. W Rawie Mazowieckiej znajduje się też jedna z największych stacji zabytkowej Kolei Wąskotorowej łączącej Rawę z Rogowem oraz Białą Rawską. Nad rzeką Rawką usytuowany jest zabytkowy, XIX-wieczny park miejski. Za czasów Księstwa Warszawskiego uznawany był za jedno z piękniejszych założeń w stylu angielskim.

Gmina Regnów - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie rawskim. Najmniejsza, zarówno pod względem powierzchni (45,58 km²), jak i liczby ludności (ok. 1900 osób), gmina członkowska LGD „Kraina Rawki”. Gmina ma charakter rolniczy. Położenie geograficzne gminy, gęstość zaludnienia, intensywność produkcji rolniczej , ilość i wielkość cieków wodnych oraz wielkość obszarów leśnych kształtuje jej charakter przyrodniczy. Przez gminę przebiega trasa zabytkowej Rogowskiej Kolei Wąskotorowej z przystankiem w Podskarbicach.

Gmina Sadkowice - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie rawskim. Zajmuje obszar 12.108 ha, który zamieszkuje 5742 mieszkańców. Gmina posiada dogodne połączenia komunikacyjne umożliwiające sprawny dojazd do ważnych aglomeracji miejskich. Gmina ma charakter typowo rolniczy ukierunkowany na sadownictwo. Na terenie gminy aktywnie działają grupy producenckie i spółdzielnie zajmujące się zbytem owoców oraz prowadzeniem upraw rolnych, w tym sadowniczych i ogrodniczych.

Gmina Puszcza Mariańska - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim. Gmina Puszcza Mariańska ma obszar 142,41 km² i mieszka na jej terenie ok. 8500 mieszkańców. Warunki krajobrazowe i klimatyczne sprzyjają przede wszystkim osadnictwu i rekreacji. Największym bogactwem gminy jest wyjątkowa przyroda. Prawie połowa terenu gminy jest położona w granicach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo przyrodnicze i wyjątkowe krajobrazy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce dla osób kochających przyrodę.

Gmina Wiskitki - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim. Gmina zajmuje powierzchnię 150,94 km2. Liczba ludności wynosi 9298 osób. Gmina cechuje się dobrą dostępnością komunikacyjną. Położenie w pobliżu największych aglomeracji w Polsce – warszawskiej i łódzkiej oraz lokalizacji przy autostradzie A2 ma niewątpliwie wpływ na chęć inwestowania i osiedlania się na terenie gminy oraz na rozwój gospodarczy i poprawę warunków życia mieszkańców. Część terenu gminy leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, co bez wątpienia należy do jej atutów.

Gmina Żelechlinek - gmina wiejska położona w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim historycznie powiązanym z powiatem rawskim. Jest jedyną z gmin członkowskich należącą do powiatu tomaszowskiego. Gmina Żelechlinek ma obszar 92,01 km² i zamieszkuje ją 3460 mieszkańców. Obszar gminy rozprzestrzenia się na granicy Wysoczyzny Rawskiej, Wzniesień Łódzkich i Równiny Piotrkowskiej. Średnia gęstość zaludnienia wpływa korzystnie na środowisko naturalne, powietrze jest mniej zanieczyszczone i dzięki temu jest większy kontakt z naturą. Teren gminy objęty jest procesem semiurbanizacji.