W ramach projektu współpracy pt. „Kompetencje, Kreatywność, Kobiecość”, który realizujemy w partnerstwie z LGD "Ziemia Chełmońskiego" i LGD "Zielone Sąsiedztwo" w dniach 25-26 listopada zorganizowaliśmy warsztaty z wizerunku, wizażu i fotografii, w których wzięło udział 20 kobiet.

Pierwszego dnia odbyły się dwa warsztaty pod tytułem „Jak zadbać o swój wizerunek?”. Panie uczestniczyły w dwóch 4 godzinnych warsztatach. Warsztaty wizerunku poprowadziła stylistka Pani Katarzyna Kitlińska z COCO STYLE Kreowanie Wizerunku, a warsztaty wizażu Pani Kinga Sobczak z OKO NA OKO Studio Wizażu.

Podczas warsztatów wizerunku uczestniczki dowiedziały się jaki mają typ sylwetki, jakie kolory sprzyjają ich urodzie, na co zwrócić uwagę przy codziennej stylizacji oraz jak dobierać strój do okazji i czego unikać przy wyborze stylizacji. Omówiono także jakie stylizacje pasują do poszczególnych biznesów.

Na warsztatach z wizażu omówione zostały typy makijażu biznesowego i dziennego. Prowadząca podpowiedziała jak dostosować makijaż do typu urody i wykonywanej pracy, omówiła także jak radzić sobie z problemami skóry oraz czego unikać przy nakładaniu makijażu.

Drugiego dnia pod okiem Dariusza Piwowarskiego z firmy Obiektywnie, podczas warsztatu pt. Jak robić lepsze zdjęcia?”, uczestniczki zapoznały się z podstawami fotografii i technikami samodzielnej obróbki zdjęć oraz zostały zaprezentowane i omówione przykłady zdjęć biznesowych. Pod nadzorem Prowadzącego uczestniczki wykonywały sobie zdjęcia, które następnie samodzielnie mogły obrobić w programie graficznych. Dowiedziały się jakich błędów unikać przy robieniu zdjęć, jak kadrować i na co zwracać uwagę w trakcie fotografowania i obrabiania zdjęć. Na koniec każda z Pań wzięła udział w sesji fotograficznej wykonanej przez Pana Dariusza.

Warsztaty były ostatnim etapem projektu współpracy „Kompetencje, Kreatywność, Kobiecość”, który według opinii uczestniczek był REWELACYJNY! Zwiększyły one swoje Kompetencje, rozwinęły Kreatywność i zadbały o poczucie swojej Kobiecości. Ten projekt był również okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i zbudowania grupy wspierających się Kobiet. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w projekcie 🙂

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.