Warsztaty garncarskie w Gminie Regnów poprowadził Pan Bogdan Ignaczak, gościła nas Gminna Biblioteka Publiczna w Regnowie. W warsztatach wzięło udział 20 osób, byli to przede wszystkim mieszkańcy gminy Regnów.

Z uczestnikami warsztatów spotkaliśmy się aż trzy razy. Rozpoczęliśmy 28 czerwca i stworzyliśmy ptaszki, kwiatuszki i inne wyroby z gliny. Następnie prace zostały wypalone przez Pana Bogdana i tydzień później spotkaliśmy się, żeby ozdobić dzieła uczestników. Ceramikę szkliwiliśmy za pomocą tradycyjnych pędzli. Wyroby uczestników zostały ozdobione wieloma kolorami, ale na efekt końcowy było trzeba jeszcze zaczekać. Na ostatnim spotkaniu w Regnowie uczestnicy odebrali swoje wyjątkowe prace.

Operacja własna pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.