Konkurs na najpiękniej umajone przydrożne kapliczki i krzyże to już tradycja na obszarze LGD "Kraina Rawki". Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkurs pt. „Najpiękniej Umajone”. Na zwycięzców czekają nagrody!

Konkurs ma na celu aktywizację mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki”, prezentację przyozdobionych przydrożnych i przydomowych kapliczek oraz krzyży z okazji majowych nabożeństw, kultywowanie tradycji przez mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” oraz inwentaryzację zasobów obszaru LGD „Kraina Rawki”.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy, sołectwa i organizacje pozarządowe mające siedzibę na obszarze działania LGD „Kraina Rawki”, tj. na terenie Gmin: Biała Rawska, Cielądz, Kowiesy, Puszcza Mariańska, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice, Wiskitki, Żelechlinek i Miasta Rawa Mazowiecka.

Uwaga! Do Konkursu nie mogą zostać zgłoszone kapliczki, które zajęły I,II lub III miejsce w zeszłorocznej edycji konkurs pt. „Najpiękniej Umajone”.

Co należy zrobić?

Wykonać zdjęcie umajonej kapliczki lub krzyża i wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym przesłać je na adres biuro@krainarawki.eu lub dostarczyć do siedziby LGD "Kraina Rawki". Zgłoszenia można przekazać od 9 do 19 maja 2023 roku.

Forma wyboru zwycięzców

Laureaci konkursu zostaną wybrani na podstawie oceny Komisji Konkursowej. Kryteria i więcej informacji w Regulaminie konkursu.

Nagrody

Nagrodami w konkursie są bony do sklepów Bricomarché Rawa Mazowiecka i Bricomarché Skierniewice.

Oprócz nagród będą też wyróżnienia! Członkowie Komisji Konkursowej będą mogli przyznać maksymalnie 5 wyróżnień.

Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu „Najpiękniej Umajone" 2023 r.

Konkurs ogłoszony jest w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 LGD „Kraina Rawki” w działaniu "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Najpiękniej Umajone 2023 Plakat