Projekt pt. "Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów” powoli zbliża się ku końcowi. Przed nami ostatnie warsztaty rękodzieła z lastryka i warsztaty tkacie!

Warsztaty tkania na nowoczesnych małych krosnach poprowadzi Pani Aleksandra Michno z firmy Zaradne.

To firma, która zajmuje się warsztatami rękodzielniczymi w nowoczesnej formie. Pomysł na Zaradne zrodził się, gdy babcia Pani Aleksandry uczyła ją robić na drutach. Zaradne to przestrzeń do nauki umiejętności, które naszym mamom, babciom i prababciom były powszechnie znane.

Warsztaty robienia tacek i podstawek z lastryka (gipsu polimerowego) poprowadzi Pani Kalina Borasińska z firmy SAMEMU.

Samemu to przede wszystkim zestawy #diy do robienia pięknych rzeczy w domu - dla siebie, dla bliskich, na prezent i do wnętrz. Pani Kalina prowadzi warsztaty kreatywne robienia ozdób z lastryka.

Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki”, a w szczególności mieszkańców Gminy Cielądz i Gminy Sadkowice do udziału w warsztatach, które odbędą się :

  • 25 czerwca 2022 r. o godz. 11:00 – 13:30 w Świetlicy Wiejskiej w Mroczkowicach (Mroczkowice 48A, 96-214 Cielądz)
  • 25 czerwca 2022 r. o godz. 11:00 – 13:30 w Świetlicy Środowiskowej w Bujałach (Bujały 24A, 96-206 Sadkowice).

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach przyjmowane będą telefonicznie pod numerem 695 700 565 w godz. 8.00 – 15.30 lub mailowo na adres biuro@krainarawki.eu . O zakwalifikowaniu uczestników będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Operacja własna pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.