W ubiegłą niedzielę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości dożynek powiatowych. W tym roku gospodarzem powiatowego święta plonów była Rawa Mazowiecka.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie uczestnicy wraz z wieńcami uroczyście pomaszerowali w stronę zamku, gdzie odbyła się oficjalna cześć wydarzenia. Tegoroczne święto plonów było bogate w atrakcje. Licznie przybywający goście przy stoiskach wiosek tematycznych mogli spróbować przeróżnych tradycyjnych potraw, obejrzeć wystawy oraz przez miłą rozmowę zaczerpnąć informacji na temat danej wioski tematycznej. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych - dzieci mogły pomalować drewniane figurki i  kolorowanki oraz pobawić się w wesołym miasteczku. Oczywiście nie mogło zabraknąć również prezentacji wieńców, podczas której goście mogli podziwiać czternaście starannie wykonanych, tradycyjnych wieńców. Po prezentacji odbył się przegląd zespołów ludowych. Liczne zespoły i kapele ludowe z powiatu rawskiego zaprezentowały swoje utwory wprowadzając ludowy nastrój i  umilając gościom czas.

Po części oficjalnej odbyła się cześć rozrywkowa. Grupa Fantasy Dance Academy zaprezentowała pokaz taneczno-akrobatyczny a następnie odbyły się koncerty zespołów BASTA, TERYTORIA oraz M-POWER. Na zakończenie tegorocznego święta odbył się koncert Jacka Stachursky'ego.

Zarówno goście, jak i pogoda w tym roku dopisały, to było wspaniałe święto!