W dniach 18-19 października r. odbyły się warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych w Kurzeszynie i Białej Rawskiej w ramach projektu pt. „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD”.

Pani Adriana z firmy Lilinatura przeprowadziła warsztaty tworzenia słodkich kosmetyków. Uczestniczki nauczyły się jak w prosty sposób wykonać kosmetyki pielęgnacyjne takie jak masełka-balsamy do ciała, warstwowe desery kąpielowe, kakaowe maseczki pielęgnacyjne i kokosowe kuleczki pilingujące.

Podczas warsztatów uczestniczki dowiedziały się o właściwościach olejków eterycznych  i jak je stosować żeby sobie nie zaszkodzić. Poznały podstawowe wiadomości z zakresu zielarstwa oraz całą masę praktycznych porad i ciekawostek do codziennego stosowania.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji własnej pt. „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.