W dniach 20-21 maja 2022 r. odbyły się warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych w Paplinie i Wiskitkach w ramach projektu pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki – organizacja warsztatów”.

Pani Adriana z firmy Lilinatura przeprowadziła warsztaty tworzenia słodkich kosmetyków. Uczestniczki nauczyły się jak w prosty sposób wykonać kosmetyki pielęgnacyjne i tworzyć niezwykłe rytuały SPA. Stworzyły serniczki kąpielowe, peeling z jabłka, czekoladowy balsam do ust i ziołowe herbatki kąpielowe.

Podczas warsztatów uczestniczki dowiedziały się, czym jest kosmetyka naturalna i jak wykorzystywać produkty z własnej kuchni do zabiegów na ciało. Poznały podstawowe wiadomości z zakresu aromaterapii i zielarstwa oraz całą masę praktycznych porad i ciekawostek do codziennego stosowania.

Pani Adriana zabrała nas do cukierni kosmetycznej i zaszczepiła pasje do samodzielnego tworzenia kosmetyków z naturalnych produktów.

Warsztaty zorganizowano w ramach operacji własnej pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów”, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.