W dniu 30 października 2023r. w Wiskitkach, odbył się warsztat farbiarski „Druk stemplami ceramicznymi” w ramach projektu pt. „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD”.

Pani Ania z firmy Dzikie Barwy opowiedziała historię druku i stempli ceramicznych. Pierwsze tkaniny drukowane pojawiły się w Europie Zachodniej około połowy VI wieku a technika ta przybyła aż z Indii. Uczestniczki poznały tajniki drukowania. Zainspirowane naturą, w barwny i oryginalny sposób ozdobiły przygotowane tkaniny, wykorzystując ręcznie wykonane stemple ceramiczne i liście.

Celem warsztatów była aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” i odkrywanie nowych pasji.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji własnej pt. „Żyj z pasją w Krainie Rawki – organizacja wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców LGD” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.