W sobotę 28 maja 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Matyldowie odbyły się warsztaty rękodzieła z lastryka i wzięło w nich udział 20 osób, w tym dzieci i dorośli.

Uczestnicy samodzielnie wykonali podstawkę lastryko, mydelniczkę marble (wzór marmurkowy) i doniczkę z gipsu polimerowego. Jest to ekologiczna bezpieczna alternatywa dla żywicy. Jest łatwy w użyciu, można pracować z nim w wielu różnych projektach i tworzyć piękne dekoracje handmade.

Celem warsztatów była aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” i rozwinięcie w nich nowej pasji. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z tym tworzywem, a efekty prac były imponujące.

Warsztaty zorganizowano w ramach operacji własnej pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów”, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.