W przepięknie słoneczną i ciepłą niedzielę 17 września podczas jubileuszowego Dnia Szarlotki – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zorganizowało dla uczestników wydarzenia „Spacer artystyczno–kulinarny z LGD” w ramach projektu współpracy pt. „Produkty lokalne i atrakcje turystyczne drogą do rozwoju obszarów wiejskich” (PLiAT).

Gościnny park w Żabiej Woli dał piękną oprawę dla kolorowych i bogatych w asortyment stoisk wystawienniczych, na których można było zdegustować lokalne produkty, obejrzeć rękodzieło i posmakować zasobów kulinarnych jak również poznać atrakcje wystawców którzy reprezentowali wszystkich partnerów projektu współpracy.

Obszar LGD „Kraina Rawki” reprezentowali Państwo Soszka z Galerii Rękodzieła Lawendówka, Państwo Lubeccy z Krainy Czarnego Bzu i Państwo Sabat z OwocowoZakręceni.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu współpracy pn. „Produkty lokalne i atrakcje turystyczne drogą do rozwoju obszarów wiejskich” (PLiAT) w ramach poddziałania 19.3 PROW na lata 2014-2020.