Za nami warsztaty garncarskie w Gminie Żelechlinek, które poprowadził Pan Bogdan Ignaczak w Domu Ludowym w Bukowcu. W warsztatach wzięło udział 21 osób, przede wszystkim mieszkańcy gminy Żelechlinek.

Z uczestnikami warsztatów spotkaliśmy się aż trzy razy. Rozpoczęliśmy 21 kwietnia i stworzyliśmy ceramiczne ptaszki, kwiatuszki i inne wyroby. Następnie prace zostały wypalone przez Pana Bogdana i tydzień później spotkaliśmy się, żeby ozdobić dzieła uczestników. Ceramikę szkliwiliśmy za pomocą tradycyjnych pędzli. Wyroby uczestników zostały ozdobione wieloma kolorami, ale na efekt końcowy było trzeba jeszcze zaczekać. W czwartek spotkaliśmy się ostatni raz w Bukowcu i uczestnicy odebrali swoje piękne i wyjątkowe prace.

Pierwsze warsztaty rękodzieła w ramach projektu „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki – organizacja warsztatów” za nami. Cieszymy się, że zostały pozytywnie ocenione.

Operacja własna pt. „Aktywna i pełna pasji Kraina Rawki - organizacja warsztatów” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.