W Hotelu Ossa odbył się pierwszy kiermasz produktów lokalnych. Podczas weekendowego wydarzenia zaprezentowały się firmy, lokalni twórcy i rzemieślnicy z Gmin: Biała Rawska, Cielądz, Rawa Mazowiecka i Puszcza Mariańska.

W kiermaszu wzięły udział Wioski i Zagrody Tematyczne Krainy Rawki, które prowadziły warsztaty i oferowały swoje produkty. Krainę Rawki reprezentowały: Wioska Różana Wilkowice, Wioska Dębowa Julianów, Sochowa Zagroda, Galeria Rękodzieła Lawendówka i nowopowstały Ogród Rożany Zarzecze.

Miody pochodzące z ekologicznych sadów i innych naturalnie czystych miejsc oferowała pasieka Bee&Kuba Company z Babska.

Na kiermaszu nie zabrakło ekologicznych produktów z Krainy Czarnego Bzu Teresy i Andrzeja Lubeckich, które świetnie działają na odporność.

Bardzo się cieszymy, ponieważ poznaliśmy Kozi Folwark! To gospodarstwo z Gminy Puszcza Mariańska, które w swojej ofercie ma m.in. sery kozie podpuszczkowe i leżakujące, kozifetkę w oleju rzepakowym, w słonecznikowym lub w solance, Korabiewickie Paścidła, mleko i jogurty kozie.

Frekwencja odwiedzających nie była zbyt imponująca, ale wierzymy, że z czasem kiermasz się rozrośnie i produkty z naszego regionu będą znane w całej Polsce.