W ramach projektu współpracy pt. „Kompetencje, Kreatywność, Kobiecość” który realizujemy w partnerstwie z LGD "Ziemia Chełmońskiego" i LGD "Zielone Sąsiedztwo" został zorganizowany w dniu 17 września w Babsku Festiwal Kobiet Kreatywnych „BABKI w BABSKU” – było to jednodniowe wydarzenie, w którym wzięło udział 60 kobiet z obszaru działania LGD „Kraina Rawki”. Festiwal odbył się w Spichlerzu Babsk, klimatycznym miejscu w gminie Biała Rawska prowadzonym przez Olgę Jagielińską.

Festiwal rozpoczęliśmy od powitania naszych Gości i przedstawienia informacji na temat projektu „Kompetencje, Kreatywność, Kobiecość”,  o projekcie i działaniach Stowarzyszenia opowiedziała dyrektor biura Marta Szymczak.  Na powitanie każda z Pań otrzymała materiały promocyjne, książkę „Pozytywnik dla duszy i ciała” oraz wianek.

Po prezentacji odbył się wykład motywacyjny pt. "Uwierz w siebie i weź życie w swoje ręce" poprowadzony przez psycholog Katarzynę Bogusz-Przybylską która od 10 lat pomaga kobietom zaakceptować siebie oraz prowadzi bloga dla kobiet (www.BabskieTabu.pl). Podczas wykładu Panie omawiały  najczęściej spotykane blokady u kobiet jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w życie - zwłaszcza w życie zawodowe.

Po krótkiej przerwie Panie wzięły udział w warsztatach rękodzieła które poprowadziła firma Świeżo Cięte Kwiaty i Dekoracje (www.swiezociete.pl),  uczestniczki mogły w zrobić obrazy z mchu lub świece zapachowe.

Festiwal zakończyliśmy warsztatami relaksacyjnymi poprowadzonymi przez Justynę Czudek z BAJLA Anna Królikowska (www.bajla.pl) w ramach którego uczestniczki poznały proste techniki relaksacji, automasażu i ćwiczenia oddechowe, panie otrzymały także materiały aby mogły takie ćwiczenia wykonywać samodzielnie w domu. Druga grupa wzięła udział w  Koncercie Mis Kryształowych  poprowadzonym przez Olę i Roberta z Instytuty Roberta Noble (www.misykrysztalowe.pl), przy dziękach mis, uczestniczki mogły oczyścić ciało i umysł oraz pogłębić swoją koncentrację i samoświadomość.

Wszystkim Paniom dziękujemy za aktywne i pełne zaangażowania uczestnictwo w festiwalu oraz zapraszamy do zgłaszania się do kolejnego etapu projektu.

Festiwal był pierwszym etapem projektu „Kompetencje, Kreatywność, Kobiecość” realizowanego w ramach poddziałania 19.3 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.