Pragniesz dowiedzieć się czym jest bioróżnorodność, jakie ma znaczenie dla naszego życia oraz jakie są zagrożenia oraz skutki utraty bioróżnorodność?

Chcesz poznać sposoby ochrony bioróżnorodności na terenach wiejskich?

Interesuje Cię temat sadów i ogrodów tradycyjnych?

Miejsca i terminy spotkań:

  • Gmina Rawa Mazowiecka - 15.10.2019 r. godz. 11:00 – Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach
  • Gmina Kowiesy - 21.10.2019 r. godz. 13:30 – Świetlica w Woli Pękoszewskiej
  • Gmina Puszcza Mariańska - 29.10.2019 r. godz. 13:30 – Budynek Domu Kultury w Puszczy Mariańskiej

Udział w spotkaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców terenu LGD „Kraina Rawki”! Spotkanie na temat bioróżnorodności poprowadzi Ekspert z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Wierzymy, że organizacja tego typu spotkań pomoże przybliżyć mieszkańcom naszego regionu pojęcie bioróżnorodności, co przyczyni się do aktywnego wdrażana przez mieszkańców inicjatyw na rzecz zachowania bioróżnorodności na obszarach wiejskich.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Rawki” realizuje projekt pt. „Organizacja spotkań edukacyjnych na temat bioróżnorodności na obszarach wiejskich oraz poznanie dobrych praktyk małego przetwórstwa lokalnego” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” w zakresie bioróżnorodności i małego przetwórstwa lokalnego.

Plakat spotkania KSOW (2)