7 września odbyła się kolejna odsłona Mixera Regionalnego. Była to odsłona wyjątkowa, ponieważ świętowaliśmy jubileusz 100-lecia istnienia województwa łódzkiego. Rawa Mazowiecka, obok Łęczycy i Sieradza, była jednym z gospodarzy tegorocznego wydarzenia. Mimo niepewnej pogody, goście tłumnie odwiedzali teren przy Zamku Książąt Mazowiecki, aby wspólnie świętować to wyjątkowe święto.

Podczas tegorocznej edycji liczni wystawcy z całego województwa łódzkiego promowali nasz region na przeróżnych stoiskach. Na gości czekało więc wiele atrakcji - tradycyjne potrawy, warsztaty, animacje, pokazy i występy, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele więcej! Tradycyjnie nie zabrakło muzyki ludowej oraz uroczystych przemarszów orkiestr dętych. Jak na każdych urodzinach pojawił się również okazały urodzinowy tort oraz liczne życzenia. Wieczorem na głównej scenie odbyły się koncerty muzyki rozrywkowej.

To było wspaniałe święto, dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie oraz życzymy naszemu województwu kolejnych owocnych 100 lat istnienia!