Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Maj 2019

70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowej Woli

Maj 4
Teren OSP w Olszowej Woli, Olszowa Wola 51A
Lubania, 96-208
+ Google Map

Organizacja Jubileuszu połączonego z imprezą kulturalno-rekreacyjną będzie sprzyjać intergacji strażaków ze społecznością lokalną oraz przyczyni się do kultywowania tradycji związanych z funkcjonowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach wiejskich i zawodu strażaka. Podczas jubileuszu zostaną wręczone okolicznościowe medale. Wydarzenie współfinansowane w ramach działania "Granty Krainy Rawki".

Dowiedz się więcej »

XIV Spotkanie Zespołów i Kapel Ludowych na Majówce w Wiosce Różanej Wilkowice

Maj 19
Izba Tradycji Ludowej Wilkowice, 96-200 Polska + Google Map

Majówka ma na celu podtrzymanie i kultywowanie tradycji ludowych, które od wieków występowały na ziemi rawskiej. Podczas majówki na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, a dla najmłodszych będą zapewnione miłe atrakcje.

Dowiedz się więcej »

Piknik Ekologiczny

Maj 31
Park zabytkowy w Cielądzu Cielądz, 96-214 + Google Map
Dowiedz się więcej »

Rodzinny Dzień Dziecka w Pukininie

Maj 31
Teren Szkoły Podstawowej w Pukininie Pukinin, 96-200 Polska + Google Map

Celem realizacji jest integracja środowiska lokalnego poprzez udział dzieci i dorosłych mieszkańców Pukinina i okolic w imprezie integracyjnej z okazji Dnia Dziecka oraz otwarcia Szkoły Podstawowej w Pukininie. W planie uroczystości jest pokaz "żywych" szachów oraz liczne atrakcje dla dzieci. Wydarzenie współfinansowane w ramach działania "Granty Krainy Rawki".

Dowiedz się więcej »

Czerwiec 2019

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Czerwiec 2
Kąpielisko w Białej Rawskiej Biała Rawska, 96-230 Polska + Google Map
Dowiedz się więcej »

Gminny Dzień Dziecka

Czerwiec 2
Boisko Relax Bartniki, 96-332 + Google Map
Dowiedz się więcej »

XII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Czerwiec 9
Scena Letnia w Żelechlinku Żelechlinek, 97-226 Polska + Google Map

Miodobranie ma na celu utrwalenie tradycji pszczelarskich na terenie Gminy Żelechlinek, a także pogłębienie wiedzy o pszczelarstwie jako dziedzinie gospodarki. Wpłynie na integrację środowiska pszczelarzy z regionu łódzkiego oraz pielęgnowaniu kulinarnych tradycji przygotowywania potraw z dodatkiem miodu. Dodatkowym celem jest kultywowanie tradycji, kultury obszarów wiejskich oraz folkloru i sztuki ludowej. W corocznym miodobraniu uczestniczą przedstawiciele kół gospodyń wiejskich z gmin powiatu tomaszowskiego, władze wojewódzkie i powiatowe, a także mieszkańcy gminy Żelechlinek i inni goście. Coroczna impreza owocuje wzrostem świadomości znaczenia…

Dowiedz się więcej »

Wianki nad Rawką – powrót do przeszłości

Czerwiec 22
Kamion, Kamion 90
Puszcza Mariańska, 96-330 Polska
+ Google Map

Piknik ma na celu podtrzymanie i pielęgnację tradycji regionalnych oraz działanie na rzecz integracji pokoleń. Podczas tegorocznej imprezy, ze starszym pokoleniem pragniemy cofnąć się do przeszłości, a młode pokolenie zapoznać z historią miejscowości. Uczestnikom pikniku zostanie zaprezentowana galeria wspomnień. Wydarzenie współfinansowane w ramach działania "Granty Krainy Rawki"

Dowiedz się więcej »

V Piknik Świętojański

Czerwiec 23 godz. 15:00 - 20:00
Boisko w Starej Rossosze, Stara Rossocha 1
Rawa Mazowiecka, 96-200 Polska
+ Google Map

Piknik organizowany jest w celu zachowania starych tradycji i obyczajów oraz integracji i tworzeniu więzi międzypokoleniowych. Podczas Pikniku zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański oraz konkurs karaoke. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy. W programie przewidziano także puszczanie wianków na pobliskim stawie oraz tańce do samego wieczora. Wydarzenie współfinansowane w ramach działania "Granty Krainy Rawki".

Dowiedz się więcej »

Piknik Strażacki 2019

Czerwiec 30
Teren OSP w Konopnicy, Konopnica 46
Rawa Mazowiecka, 96-200 Polska
+ Google Map

Piknik organizowany pod hasłem "Nie bójmy się pomagać, przyjdź i ucz się z nami ratować życie". Celem pikniku jest profilaktyka zdrowotna oraz zbiórka krwi dla potrzebujących, rejestracja potencjalnych dawców szpiku i nauka pierwszej pomocy. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje jak gry, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy. Wydarzenie współfinansowane jest w ramach działania "Granty Krainy Rawki".

Dowiedz się więcej »
+ Export Events