Kapliczki i przydrożne krzyże są elementem krajobrazu polskiej wsi od setek lat. Stanowią miejsce kultu religijnego, ale są również świadectwem historycznym i artystycznym.

Konkurs na najpiękniej umajone przydrożne kapliczki i krzyże to już tradycja na obszarze LGD "Kraina Rawki". Ogłaszamy konkurs pt. „Najpiękniej Umajone”. Na zwycięzców czekają nagrody!

Konkurs ma na celu aktywizację mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki”, prezentację przyozdobionych przydrożnych i przydomowych kapliczek oraz krzyży z okazji majowych nabożeństw, kultywowanie tradycji przez mieszkańców obszaru LGD „Kraina Rawki” oraz inwentaryzację zasobów obszaru LGD „Kraina Rawki”.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy, sołectwa i organizacje pozarządowe mające siedzibę na obszarze działania LGD „Kraina Rawki”, tj. na terenie Gmin: Biała Rawska, Cielądz, Kowiesy, Puszcza Mariańska, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice, Wiskitki i Żelechlinek.

Uwaga! Do Konkursu nie mogą zostać zgłoszone kapliczki, które zajęły I,II lub III miejsce w zeszłorocznej edycji konkurs pt. „Najpiękniej Umajone”.

Co należy zrobić?

Wykonać zdjęcie umajonej kapliczki lub krzyża i wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym przesłać je na adres biuro@krainarawki.eu lub dostarczyć do siedziby LGD "Kraina Rawki". Zgłoszenia można przekazać od 9 do 20 maja 2022 roku.

Forma wyboru zwycięzców

W tym roku zmieniamy formę i laureaci konkursu zostaną wybrani na podstawie oceny Komisji Konkursowej. Więcej informacji w Regulaminie konkursu.

Nagrody

Nagrodami w konkursie są bony do sklepów Bricomarché Rawa Mazowiecka i Bricomarché Skierniewice.

Oprócz nagród będą też wyróżnienia! Członkowie Komisji Konkursowej będą mogli przyznać maksymalnie 9 wyróżnień.

Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu „Najpiękniej Umajone" 2022 r.

Konkurs ogłoszony jest w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 LGD „Kraina Rawki” w działaniu "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Najpiękniej Umajone 2022 Plakat